Záujmom moderných ľudí sa stáva zdravší životný štýl, s ktorým sa vlastne tak povediac priamo spája aj zdravá životospráva. Naše denné menu zložené z tej alebo inej diéty, ktorej hlavným špecifickom by však malo byť to, aby sme sa po nej cítili dobre a tým pádom nám skutočne pomáhala. O tom zhruba učí aj čínska medicína stravovanie, ktorá verí v to, že pre každého z nás dokáže byť prospešnejší iný, respektíve špecifický jedálniček.
- Prospešnejší z hľadiska nášho zdravia, pocitu fit, ako aj správnej a prirodzenej funkcie metabolizmu.
Cieľom je tak aj z hľadiska stravovania dosiahnuť rovnováhu a tým prirodzene zdravý metabolizmus, čo so sebou dokáže priniesť výhody napr. v tej spojitosti, ako sa budeme cítiť či toho, že budeme schopnejší regulovať stálosť, pribudnutie alebo úbytok našej váhy. Budeme zároveň viac schopní ovplyvňovať našu kondíciu či takisto hmotnosť do podoby, v ktorej sa budeme cítiť najlepšie.
- Je to teda trochu odlišný názor v porovnaní s drasticky znejúcimi diétami, kedy však mnohé z nich majú len dočasný účinok, pretože si na ne nedokážeme vypestovať návyk, čo by nám vyhovoval.
Toto je faktor, na ktorý sa žiaľ často zabúda. Je to niečo, ako keby ste rátali s tým, že budete väčšinu života vykonávať prácu, ktorú od srdca nenávidíte a nie je pre vás. Určite by ste si skôr zvykli na zamestnanie, ktoré je vám z nejakého dôvodu bližšie. A podobné je to aj so stravovaním.
Samozrejme to sa dá ovplyvňovať do zdravej miery a nie je správne prejedať sa bez ohľadu na našu kondíciu. Skutočne kľúčové ale vie byť to, aby sme si dokázali zhotoviť jedálny lístok, čo nám z nejakého hľadiska bude blízky, sympatický a pritom prospešný práve pre naše zdravie.
Princípy čínskej medicíny majú túto schopnosť. A to preto, že v nemalej miere vychádzajú z duchovnej formy, nielen prísnych a „neomylných“ faktov moderných diét na internete.